Szkolenia komputerowe dla osób zniepełnosprawnościami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 maja 2018

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja "Radius" przystępuje do realizacji kolejnego zadania. Tym razem będzie to projekt pn: "Technologicznie sprawny Słupsk".

W jego ramach odbędą się grupowe i indywidualne zajęcia z zakresu obsługi komputera i technologii asystujących dla osób z niepełnosprawnościami.

Przeprowadzony zostanie audyt strony WWW jednej z instytucji publicznych świadczących usługi w naszym mieście. Powstanie również ankieta, dzięki której niepełnosprawni użytkownicy internetu będą mogli wypowiedzieć się na temat utrudnień ograniczających lub uniemożliwiających korzystanie z sieci.

Zajęcia grupowe będą odbywać się w małych 3-osobowych grupach, a zajęcia indywidualne prowadzone będą w miejscu zamieszkania beneficjenta.

Obie formy prowadzone będą przez doświadczonych instruktorów, którzy na co dzień sami korzystają z udogodnień dedykowanych niepełnosprawnym.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby z różnorodnymi niepełnosprawnościami z terenu miasta Słupska z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Zadanie współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozostających w dyspozycji Prezydenta Miasta Słupska.

Logo PFRONLogo miasta SłupskLogo Fundacji Radius