Obchodzimy słupski Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

23 maja 2015

26 maja Fundacja „Radius” weźmie udział w tegorocznych słupskich obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Będzie nas można spotkać podczas festynu w Parku Kultury i Wypoczynku w godzinach od 10:00 do `13:00. Na naszym stoisku zaprezentujemy sprzęt specjalistyczny i pomoce edukacyjne wspierające funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością. Będzie można pooglądać dotykiem obrazki dla niewidomych, napisać swoje imię alfabetem Brajla, zobaczyć jak osoby niewidome rozpoznają kolory czytają książki czy obsługują telefon komórkowy. Ponadto chętni będą mogli zapoznać się ze sposobami porozumiewania się osób głuchoniewidomych, które żyją na co dzień z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu. Odważni będą mogli także założyć specjalne gogle i wczuć się w sytuację osoby niewidomej wykonując bez użycia wzroku różne zadania i czynności.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z działalnością Fundacji.