Fundacja Radius
Kalendarium
Artykuły
Nasze warsztaty na konferencji „Dostępność informacji w sieci – Accesibility Camp 2015”
W dniu 21 maja 2015 przedstawiciele naszej Fundacji Prezes Agnieszka Orzech i Mateusz Ciborowski prowadzili 2 warsztaty na corocznej konferencji zorganizowanej przez Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni, którego Fundacja "Radius" jest Członkiem.
Konferencja została zorganizowana w Warszawie 21 maja z okazji Światowego Dnia Dostępności Accesibility Camp.
Kształtujemy u najmłodszych Słupszczan pozytywne postawy wobec osób z niepełnosprawnością
27 marca 2015 roku prezes Fundacji „Radius” Agnieszka Orzech na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku poprowadziła zajęcia edukacyjne podnoszące świadomość najmłodszych Słupszczan na temat codziennego funkcjonowania osób niewidomych i słabowidzących. W zajęciach wzięły udział dzieci w wieku 5-6 lat z przedszkola nr 7 przy ul. Wileńskiej w Słupsku.
W czasie godzinnego spotkania maluchy miały okazję, (niektóre po raz pierwszy) porozmawiać z osobą niewidomą. zobaczyć jak wygląda poruszanie się z białą laską, mogły sprawdzić się w roli przewodnika osoby niewidomej, zapoznać się z pismem Brajla. Dowiedziały sięjak niewidomi radzą sobie z wykonywaniem codziennych czynności: nalewają wodę, robią pranie, rozpoznają kolory, oglądają obrazki, pracują na komputerze, czy grają w piłkę lub w gry planszowe.
Warto dodać, że MBP w Słupsku od wielu lat organizuje warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży pełnosprawnych, których celem jest kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnością.
Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku wprowadza udogodnienia dla osób niewidomych i słabowidzących.
17 marca 2015 r. Prezes Fundacji „Radius" Agnieszka Orzech uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku z przedstawicielami środowiska osób niewidomych i słabo widzących. Celem spotkania były konsultacje społeczne dotyczące realizowanego przez ZIM projektu przystosowywania przestrzeni miejskiej również pod kątem potrzeb osób z dysfunkcją wzroku. Uczestnicy mieli okazję przetestować i wypowiedzieć się na temat tablic wizualno-dźwiękowych, których zadaniem jest informowanie pasażerów o nadjeżdżających w najbliższym czasie autobusach. Zastosowanie właściwego kontrastu (żółte litery na czarnym tle) oraz prostej, pogrubionej czcionki o odpowiednich rozmiarach umożliwi korzystanie z tablic osobom słabo widzącym. Natomiast osoby niewidome, samodzielnie poruszające się środkami transportu wyposażone zostaną w piloty o zasięgu 50-metrów po naciśnięciu, których otrzymają komunikat głosowy. Tablice postawione zostaną na 30 strategicznych przystankach Słupska i zgodnie z przewidywaniami będą służyły mieszkańcom już w tym roku.
Strona: 1/2
- Strona: bieżąca1
- Strona: 2
- następna
- Przejdź na koniec