Niepełnosprawni odkrywają historię Pomorza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 maja 2018

Fundacja "Radius" zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w kolejnym projekcie z zakresu edukacji kulturalnej.

Tym razem będzie to projekt pt "W drodze do wolności - spotkania z historią przybliżające najnowsze dzieje Pomorza osobom z niepełnosprawnościami".

W jego ramach odbędą się spotkania z historią i kulturą Pomorza, w czasie których uczestnicy poznają materialne i duchowe dziedzictwo regionu. Beneficjenci odwiedzą najważniejsze miejsca związane z historią Pomorza Gdańskiego takie jak: Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

W ramach zadania powstanie również publikacja pt: "W drodze do wolności - historia Pomorza Gdańskiego" przygotowana w formie dostępnej dla osób z dysfunkcjami. Ponadto zorganizowany zostanie koncert piosenek patriotycznych, których wykonawcami będą zaproszeni goście i sami niepełnosprawni.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby z różnorodnymi niepełnosprawnościami z terenu województwa pomorskiego, z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Zachęcamy do kontaktu:

Tel.: 603 086 506

E-mail: biuro@fundacjaradius.qinfo.pl

 

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra"

 Muzeum Historii Polski - logoLogo programu patriotyzm jutra.Logo Fundacji Radius