Nasz koncert na 100 lat odzyskania niepodległości

15 października 2018

Fundacja Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych "Radius" ma przyjemność zaprosić na koncert pieśni i piosenek patriotycznych zorganizowany z okazji obchodów jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Koncert "pn: W drodze do wolności" odbędzie się 16 listopada 2018 r. o godzinie 11:00 w sali 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku.
Wydarzenie ma charakter otwarty, międzypokoleniowy i integrujący.
Skierowane jest do mieszkańców słupska i okolic, dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, osób sprawnych i niepełnosprawnych.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć pieśni legionowe, pieśni z okresu międzywojnia, piosenki partyzanckie i powstańcze z okresu II Wojny Światowej, a także tzw. piosenki antysystemowe śpiewane w PRL.
Wśród artystów pojawią się między innymi Grzegorz Chwieduk, Patrycja Baczyńska, Piotr Staszewski, Teresa Ławecka, Chur Epifania z Wrześcia oraz Wojskowy Zespół Wokalny "Wiarusy".
Poprzez nasz koncert chcemy pokazać, że nie ma podziałów między Polakami i że wolność jest wartością nadrzędną, którą należy cenić niezależnie od poziomu wykształcenia, zasobności portfela, stanu zdrowia, czy upodobań politycznych, tym bardziej, że nie jest nam Ona dana raz na zawsze.
Serdecznie zapraszamy
Zadanie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra"

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra"

Muzeum Historii Polski - logoLogo programu patriotyzm jutra.Logo Fundacji Radius