„Integracja to nie słowa, to relacja” zapraszamy do udziału w projekcie

22 sierpnia 2023

Fundacja Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych "Radius" zaprasza dzieci i młodzież ze słupskich szkół do udziału w warsztatach pt. "Integracja to nie słowo, to relacja”. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się jak na co dzień funkcjonują osoby z niepełnosprawnościami. Jakie mają ograniczenia, marzenia i pasje. Co im sprawia największą trudność. Z jakimi stereotypami najczęściej się spotykają i do czego mogą doprowadzić brak zrozumienia i ludzka nietolerancja.

22 sierpnia 2023

„Integracja to nie słowa, to relacja”

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak w kompetentny sposób pomóc osobie niepełnosprawnej napotkanej w szkole lub na ulicy. Dzięki zastosowanym metodom każdy będzie mógł wczuć się w sytuację osoby z niepełnosprawnością. Celem warsztatów jest rozwijanie wrażliwości i otwartości wobec odmienności drugiego człowieka. Uświadomienie młodym ludziom, że różnorodność może być wartością    i nie musi oznaczać wykluczenia.

Zajęcia poprowadzą osoby, które na własnej skórze doświadczają niepełnosprawności Warsztaty odbywać się będą w grupach klasowych.

Szkoły zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o kontakt pod numerem 603 086 506.

Warsztaty realizowane są w ramach zadania pt „Integracja to nie słowo, to relacja – kampania kształtująca właściwe postawy wobec osób z niepełnosprawnościami”.

Zapraszamy

Zadanie dofinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji Prezydentki Miasta Słupska.

Logo PFRONLogo miasta SłupskLogo Fundacji Radius