Z wizytą w Biurze Rzecznika Praw obywatelskich

4 grudnia 2015

3 grudnia po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w całej Polsce odbywały się wydarzenia promujące problematykę niepełnosprawności. Przedstawiciele Fundacji „Radius” również aktywnie włączyli się w obchody biorąc udział w ważnych konferencjach.

2 grudnia uczestniczyliśmy w konferencji: „Można być głuchym, szczęśliwym człowiekiem”, która odbyła się w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie. Organizatorem spotkania było Centrum Projektów Społecznych przy biurze RPO we współpracy z Polską Fundacją Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym „Echo”.

W czasie konferencji poruszano zagadnienia związane z edukacją, wychowaniem i kształtowaniem się tożsamości osób z wadą słuchu. Nasz specjalista ds. dostępności Mateusz Ciborowski miał krótkie wystąpienie na temat dostosowania Epodręcznikówpod kątem uczniów niesłyszących, na które zaproszony został z ramienia Ośrodka Rozwoju Edukacji.