Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

4 grudnia 2015

Obchodząc Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przedstawiciele Fundacji „Radius” w dniach 3-4 grudnia wzięli udział w XIII edycji Międzynarodowej Konferencji Reha for the blind In Poland, zorganizowanej w Warszawie przez Fundację Szansa dla Niewidomych. Konferencja wpisała się już na stałe w kalendarz imprez dedykowanych niewidomym i uznawana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w pełni poświęconych osobom z dysfunkcją wzroku.

Tego roczne spotkanie zorganizowano pod hasłem: jak widzieć więcej – medycyna, technologia i rehabilitacja idą  nam z pomocą.

Na konferencję składało się wiele odbywających się równolegle wydarzeń, dzięki czemu każdy z uczestników mógł wybrać interesującą go ścieżkę.

Odbyły się między innymi: wykłady i panele dyskusyjne, w czasie których zaprezentowano całe spektrum tematów  związanych z zastosowaniem najnowszych technologii w służbie niewidomym; wystawa sprzętu ułatwiającego funkcjonowanie osobom niewidzącym oraz szereg dodatkowych atrakcji jak na przykład spotkanie z dziennikarzem Marcinem Wolskim, reżyserem Krzysztofem Zanussim, aktorką Joanną Jabłuczyńską, rozgrywki footballu dla niewidomych komentowane przez Dariusza Szpakowskiego, koncert Grzegorza Wilka czy pokaz filmu z audio deskrypcją.

Konferencję wzbogacił swoim wystąpieniem nasz specjalista ds. dostępności i nowych technologii Mateusz Ciborowski. Poprowadził wykład na temat technologii adaptacyjnych niwelujących skutki inwalidztwa wzroku oraz panel dyskusyjny pod tym samym tytułem.