W Stronę dostępności

8 czerwca 2016

Miło nam poinformować, że Fundacja „Radius” przystępuje do realizacji kolejnego zadania. Tym razem będzie to projekt pod nazwą „Potrzeby osób niepełnosprawnych w urzędzie i przestrzeni miejskiej – kampania informacyjna skierowana do sektora administracji”.

W jego ramach odbędą się następujące działania:

1. Przeprowadzona zostanie ankieta wśród przedstawicieli administracji i jednostek podległych badająca najczęściej napotykane problemy związane z obsługom petenta z niepełnosprawnością.
  2. Odbędą się dwa rodzaje szkoleń. Jedno dla przedstawicieli administracji publicznej z zakresu obsługi petenta z niepełnosprawnością. Drugie dla webmasterów i redaktorów stron internetowych z urzędu miasta i jednostek podległych z zakresu udostępniania stron WWW osobom z niepełnosprawnościami.
  3. Opracowana zostanie broszura omawiająca problem dostępności informacji umieszczanych na stronach WWW administracji państwowej oraz dostępu osób niepełnosprawnych do zamkniętej i otwartej przestrzeni publicznej.
  4. Dokonana zostanie ocena dostępności głównej strony WWW Urzędu Miasta pod kątem użytkowników z niepełno sprawnościami.
  5. Zorganizowana zostanie konferencja omawiająca zagadnienia szeroko rozumianej dostępności urzędów i przestrzeni pod kątem osób z niepełnosprawnościami, w której będą mogli uczestniczyć przedstawiciele sektora publicznego, organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów zainteresowanych niniejszą problematyką.

Zadanie współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Prezydenta Miasta Słupska

Logo PFRONLogo miasta SłupskLogo Fundacji Radius