Nasze warsztaty na temat praw dziecka

7 czerwca 2016

Tym razem w ramach zadania „Prawa dziecka – jeden świat, jedna przyszłość” odbyły się warsztaty z tyflopsychologiem z Fundacji „Radius”. P. Agnieszka Orzech rozmawiała z dziećmi o należnych im prawach. Objaśniała, że każde dziecko bez względu na kolor skóry, wyznawaną religię, status materialny i stan zdrowia ma takie same prawo do bezpieczeństwa, akceptacji, miłości, szczęścia, nauki, zabawy, obrony, aktywności itp. Prowadząca skupiła się przede wszystkim na dzieciach niepełnosprawnych, a szczególnie niewidomych i słabo widzących. Przybliżyła ich świat, pokazała jak funkcjonują na co dzień i radzą sobie z własnymi ograniczeniami. Celem warsztatów było kształtowanie postawy tolerancji i szacunku wobec osób z niepełnosprawnościami. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i włączały się w proponowane ćwiczenia. W 4-godzinnych warsztatach wzięli udział uczniowie klas trzecich i czwartych z SP nr 6 w Słupsku.

„Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

Logo Akumulatora SpołecznegoLogo Centrum Inicjatyw obywatelskich SłupskLogo Fundacji Logo i informacja o dofinansowaniu przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich